Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Norweski Mechanizm Finansowy
18.11.2013   /  Józef Kunicki

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, w ramach Programu – „Fundusz Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen”

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, w ramach Programu – „Fundusz Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzyregionalnych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen”

W czasach rycerzy i legend - jarmark średniowieczny

Zadanie było realizowane w partnerstwie z Powiatem Oleckim.

Celem projektu było pobudzanie aktywności społeczności lokalnej Olecka i okolic w dziedzinie wspólnego pielęgnowania dziedzictwa historyczno-kulturalnego. W ramach projektu z realizowano warsztaty walki mieczem i tarczą, które zakończyły się turniejem rycerskim 15 sierpnia 2011 na centralnym placu w mieście. Tego samego dnia odbył się targ średniowieczny, który miał na celu zaprezentowanie regionalnych, tradycyjnych wyrobów oraz rekonstrukcję przedmiotów życia codziennego epoki średniowiecza, w tym stanowiskami z różnorodnymi, wymierającymi rzemiosłami, muzyką średniowieczną, zabawami dla publiczności. W targu wzięli udział również wystawcy z Kozłowej Rudy na Litwie. Efektem wspólnej organizacji projektu było podpisanie porozumienia partnerskiego z władzami samorządowymi Kozłowej Rudy.

Zgodnie z umową wartość kosztów kwalifikowanych to 27 382,05 euro, zaś kwota dofinansowania wyniosła 23 274,74 euro.

Zgodnie z rozliczeniem otrzymaliśmy 88 647,77 zł

Projekt został dofinansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Programu Funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych, Międzynarodowych i Transgranicznych w Euroregionie Niemen.

Więcej  o projekcie tutaj

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F