Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Kultura
Powiązane galerie:
grafika
 
19.07.2015  /  Józef Kunicki
grafika
 
10.08.2015  /  Józef Kunicki
08.11.2017   /  Józef Kunicki

Olecko od lat  to „teatr, poezja i muzyka”. Początek dał Teatr Poezji „Meluzyna”, którym kierował Stanisław Miedziewski, a potem Lech Dudanowicz. O Olecku stawało się głośno w całym kraju kiedy w mieście pojawił się Marek Gałązka, animator kultury, muzyk, reżyser, autor tekstów, inicjator i pomysłodawca wielu poczynań.

Najgłośniejszym z obecnych przedsięwzięć jest  Przystanek Olecko. To nazwa cyklu spotkań artystycznych, ekologicznych, rekreacyjnych i integracyjnych organizowanych od 1994 roku. „Przystanek Olecko” jest miejscem wielopokoleniowego, dynamicznego spotkania bardzo różnych wiekiem, wykształceniem, zawodem i mentalnością ludzi.

„Przystanek Olecko” jest festiwalem, gdzie każdy może znaleźć właściwą dla siebie formę aktywności, ma szansę na poszerzanie własnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, przyrodę, przestrzeń.

Przystanek Olecko Jest to sztandarowa impreza interdyscyplina naszego regionu, ogromna promocja Olecka i Ziemi Oleckiej. W programie: warsztaty twórcze, koncerty, spektakle, pokazy, imprezy o charakterze rekreacyjno–sportowym i ekologicznym.

 

Życie kulturalne

“Przystanek” jest adresowany do mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają na tę imprezę.

Mazurskie Spotkania z Folklorem to propozycja, z której po prostu warto skorzystać. W naszym małym, mazurskim miasteczku , w sierpniu , spotykają się kultury i zwyczaje z wielu stron kraju i świata. Jak to wygląda? Barwnie, dynamicznie, po prostu radośnie.

Mazurskie Spotkania z Folklorem

Spotkania festiwalowe rozpoczęły się w  1998 roku. Celem Mazurskich Spotkań z Folklorem jest ukazanie bogactwa kultury ludowej w jej wielonarodowym aspekcie, a także integracja poprzez działania artystyczne i bezpośrednie kontakty . Przez kolejne lata poznaliśmy, oprócz rodzimych regionów, folklor: Czech, Chorwacji, Łotwy, Rosji, Litwy, Białorusi i Niemiec.

Więcej o ofercie kulturalnej www.przystanek.pl

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F