Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Uniwersytet Trzeciego Wieku
12.02.2018   /  Józef Kunicki
Uniwersytety Trzeciego Wieku to nic innego jak placówki dydaktyczne dla osób w podeszłym wieku, których celem jest poprawa jakości życia osób starszych. Najczęściej zlokalizowane są przy działających uczelniach wyższych, ale prowadzą je także kluby emeryta czy szkoły podyplomowe. 
 
Uniwersytet Trzeciego Wieku filia w Olecku działa od 1 października 2017 r. w ramach Regionalnej Sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszcz.    Słuchaczem może zostać każdy, kto złoży deklarację. Zajęcia odbywają  się w sali kina Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku „Mazury Garbate w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca.
 
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy nieustannie od 2007 roku tworzy Regionalną Sieć Uniwersytetów Trzeciego Wieku, mającą na celu aktywizację osób starszych i popularyzację edukacji całożyciowej. Uczelnia podejmuje inicjatywy mające na celu aktywizację osób starszych na terenach miejskich, miejsko – wiejskich oraz wiejskich, gdzie często nie ma dostępu do jednostek naukowych. Założeniem jest, aby każdy miał dostęp do kształcenia, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy też status społeczny.
 
Sprawy dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku filia w Olecku w Urzędzie Miejskim w Olecku prowadzone są w Wydziale Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Działalności Gospodarczej.
Deklarację słuchacza na rok akademicki 2017/2018  można pobrać w pokój Nr 8 (I piętro).
Telefon do kontaktu 87 520 23 95  i  87 520 12 32.
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F