Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Baza sportowa
16.02.2018   /  Józef Kunicki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku
ul.Park 1 19 - 400 Olecko
tel/fax +87 520 20 48, +87 520 09 21
E-mail: WWW: www.mosir.olecko.pl

Olecko – siedemnastotysięczne, malownicze miasto, położone na północno-wschodnim krańcu Mazur Garbatych zaprasza do odpoczynku z dala od zgiełku metropolii. Tu czas płynie wolniej, a dominująca zieleń lasów, błękit wód i śpiew ptaków sprzyjają relaksowi.

Olecko czaruje gości urokliwym położeniem nad rzeką Legą, która malowniczo wypływa z jeziora, owiniętego wokół miasta niczym błękitna wstęga.
Powietrze w tym rejonie należy do najczystszych w Polsce. Przyczyniło się do tego m.in. oddalenie regionu od ośrodków wielkomiejskich oraz bliskie położenie 4 puszczy: Augustowskiej, Rominckiej, Boreckiej i Piskiej. Atrakcyjne położenie oleckiej bazy sportowej w sąsiedztwie parku i jeziora przekłada się na doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku i uprawiania różnorakich dyscyplin sportu.

Mostek

MOSiR zarządza unikatowym zespołem rekreacyjno-sportowym, w skład którego wchodzą: korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, obozowisko, „Lega” - nowoczesny kompleks widowiskowo-sportowy  z pływalnią, plaża miejska, skate park, siłownia na powietrzu, trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz trasa przyrodnicza   wokół jeziora tzw. Wiewiórcza Ścieżka.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku

LEGA jest nowoczesnym kompleksem sportowym, umożliwiającym organizację imprez sportowych przez cały rok. Usytuowana jest w sąsiedztwie jez. Oleckie Wielkie, stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego oraz tej części miasta, gdzie położonych jest najwięcej hoteli i ośrodków wypoczynkowych, jak również pensjonatów i kwater prywatnych. A to wszystko zaledwie 500 m od centrum Olecka.
Przy hali może jednorazowo zaparkować 122 samochodów osobowych (w tym 12 stanowisk dla osób niepełnosprawnych) oraz 8 autobusów.

Każda zainteresowana sportem osoba może bez problemu znaleźć tu coś dla siebie. W obiekcie znajdą się m.in.: pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, sala fitness, sala do squasha, bieżnia zakończona piaskownicą do skoku w dal, ścianka wspinaczkowa, siłownia, hala basenowa oraz zespół SPA.

Zobacz wirtualny spacer po hali "Lega"

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

W nowej hali jest możliwe organizowanie koncertów, a także targów i wystaw. Atutem hali jest możliwość korzystania z niej jednocześnie kilkunastu grup w różnych dyscyplinach sportowych. Boisko główne ma 40 m x 20 m, w hali o powierzchni 48 m x 30 m, z możliwością dzielenia na trzy boiska o wymiarach 30 m x 16 m. Pomyślano również o lekkoatletach – im proponujemy m.in. 60 metrową bieżnię zakończoną skocznią w dal.

Tym, którzy nie cierpią na lęk wysokości rekomendujemy skorzystanie z najwyższej w regionie ściany wspinaczkowej o wysokości niemal 15 m, z wydzielonym sektorem o wysokości 10 m do rozgrywania wspinaczki na czas. Rywalizacji sportowej na tej części hali może docelowo przyglądać się ponad 600 osób (412 miejsc siedzących plus 200 miejsc na składanych trybunach).
Nad trybunami znajdują się osobne kabiny dla spikerów i dziennikarzy.

W hali ponadto znajduje się:
• sala do sportów walki,
• siłownia z podestami dla ciężarowców,
• sala do squasha,
• sala do fi tness/scena,
• scena estradowa,
• basen pływacki 25 m z trybunami na 156 miejsc,
• basen rekreacyjny z jacuzzi oraz z atrakcyjnymi natryskami.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Dla zregenerowania sił zapraszamy do skorzystania z kompleksowego SPA, w skład którego wchodzą: sauna sucha, sauna mokra, łaźnia parowa, łaźnia solna, grota lodowa, kabina infrared, pomieszczenia do masażu, prysznice wrażeń, pomieszczenia do wypoczynku.

Zobacz wirtualny spacer po hali "Lega"

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F